Čítajte najnovšie blogové príspevky

Letný nápor na elektroinštalácie? Inteligentné riešenia na úsporu energie

Klimatizácia, ventilátory, chladenie - tieto aj ďalšie spotrebiče a systémy sú počas leta vyťažené na maximum. Ako môžu moderné elektroinštalácie prispieť k úsporám počas horúcich letných mesiacov?

Čítať viac

Nový nádych vášho domova: Rekuperácia pre zdravie a pohodu domácnosti

Jedným zo základných kameňov zdravého domova je kvalitné ovzdušie, a práve tu vstupuje na scénu rekuperácia. Prečo je rekuperácia vhodná práve pre vašu domácnosť?

Čítať viac

Prečo sa oplatí investícia do solárnych kolektorov?

Prečo sú solárne kolektory také populárne? Prečítajte si o výhodách technológie, ktorá môže zlepšiť váš život a ušetriť financie.

Čítať viac

Rosenie okien v domácnosti a význam dostatočnej izolácie

Rosenie okien nie je iba estetický problém. Môže mať negatívne dôsledky pre naše domovy, zdravie a má priamy súvis so zamietnutím dotácie. Oplatí sa vedieť viac!

Čítať viac

Moderné možnosti vykurovania: Kotol na pelety vs. tepelné čerpadlo

Zvažujete výber vykurovacieho systému? Vyberte si optimálny systém, ktorý vyhovuje vašim potrebám a preferenciám v oblasti vykurovania.

Čítať viac

Nápady na modernizáciu kúpeľne

Zvýraznite krásu vášho domova pred zimou s tipmi na renováciu kúpeľne. Nepremeškajte príležitosť privítať sviatky v novom štýle!

Čítať viac

Príprava rodinného domu na zimu

Pripravte váš dom na zimu: kúrenie, izolácia, voda, komín a tepelné čerpadlo. Získajte tipy a rady pre pohodlný a bezpečný dom v chladných mesiacoch.

Čítať viac

Tepelné čerpadlá: Kľúčová technológia pre energetický prechod

Zvoľte si budúcnosť vykurovania a chladenia tepelným čerpadlom. Technológia ohľaduplná k životnému prostrediu, prinášajúca komfort a úsporu financií. Vyberte si to najlepšie.

Čítať viac

Tepelné čerpadlo voda-voda: Inovatívne riešenie pre úspornú a ekologickú domácnosť

Hľadáte spôsob, ako zvýšiť úspory domácnosti a pritom zanechať menšiu stopu na životnom prostredí? V článku vám predstavíme riešenie pre úsporné a ekologické kúrenie a chladenie: tepelné čerpadlo voda-voda. Zistite, prečo sa stáva stále viac obľúbeným medzi domácnosťami.

Čítať viac

Tepelné čerpadlo na ohrev vody

V článku sa dozviete o účinnom a modernom riešení ohrevu vody, ktorým je tepelné čerpadlo. Tepelné čerpadlo využíva teplo z okolia na ohrev teplej úžitkovej vody, čo prináša výrazné úspory a komfort pre domácnosť. Zistite, ako tento systém funguje, aká je jeho cena i výhody.

Čítať viac

Tepelné čerpadlo vzduch-vzduch: Ekologické a výhodné riešenie pre zdravú domácnosť

Tepelné čerpadlo vzduch-vzduch je účinné a ekologické zariadenie, ktoré prináša komfort a energetickú úsporu. Získajte ucelený pohľad na to, ako tento typ tepelného čerpadla funguje, aké sú jeho výhody a ako je možné využiť ho aj počas letných mesiacov.

Čítať viac

Solárne panely a fotovoltika na chatu

Solárne kolektory a fotovoltické panely sú ideálnym riešením pre získavanie obnoviteľnej energie na Vašej chate. Od teplej vody až po elektrickú energiu - solár a fotovoltika poskytujú efektívne a udržateľné spôsoby využitia slnečnej energie.

Čítať viac

Solárny ohrev vody v bazéne

Predĺžte si kúpaciu sezónu o niekoľko týždňov až mesiacov v roku vďaka solárnemu ohrevu bazénovej vody. Užijete si príjemne teplú vodu v bazéne i skvelý pocit z ušetrených peňazí.

Čítať viac

5 rád, ktoré vám uľahčia výber rekuperácie

Blíži sa obdobie, keď sa vonku otepľuje. Aj v tomto období využijete rekuperáciu na dosiahnutie čerstvého a zdravého ovzdušia vo vašom dome. V dnešnom článku vám poradíme, na čo sa zamerať pri výbere rekuperačnej jednotky.

Čítať viac

Ako funguje tepelné čerpadlo v spojení s radiátormi?

Tepelné čerpadlo a radiátory - efektívne riešenie pre úsporu energie a nákladov na kúrenie. Zistite, ako si znížiť náklady na vykurovanie.

Čítať viac

Aká je cena fotovoltiky?

Cieľom pri inštalácii fotovoltiky je úspora financií a nezávislosť od dodávateľa elektrickej energie. Pri profesionálnej inštalácii fotovoltických panelov je návratnosť investície veľmi rýchla.

Čítať viac

Význam bleskozvodu pre bezpečnosť rodinného domu

Bez bleskozvodu môže dôjsť k požiaru alebo iným nebezpečným situáciám, ktoré ohrozujú nielen majetok, ale aj ľudské životy. Ako funguje bleskozvod? Aký je jeho súvis s elektroinštaláciami?

Čítať viac

Inštalácia odpadových potrubí v rodinnom dome

Inštalácia odpadového potrubia je kľúčom k správnemu fungovaniu domácnosti. Získejte prehľad o tom, ako prebieha realizácia kvalitnej montáže.

Čítať viac

Aké výhody skrýva suché a mokré podlahové kúrenie?

V prípade, že chcete svoj dom vykurovať efektívne a pohodlne, podlahové kúrenie je skvelou voľbou. Aký je rozdiel medzi suchým a mokrým teplovodným podlahovým kúrením? Ktoré z nich je vhodné do vašej domácnosti?

Čítať viac

Prečo kombinovať tepelné čerpadlo a fotovoltické panely

Ohrev vody bez pripojenia k sieti a elektrina z vlastného zdroja. Znie to až príliš dobre? Čítajte ďalej!

Čítať viac

Ktorá komodita je výhodnejšia - plyn alebo elektrina?

Medzi pravidelné výdavky každej domácnosti patrí plyn a elektrina. Ako vyriešiť narastajúce nedoplatky, ktoré sa šplhajú až do výšky niekoľkých stoviek eur ročne?

Čítať viac

Ako na rozvod elektriny v dome

Hovorí sa, že elektrické rozvody sú srdcom celej stavby. Čo patrí k rozvodom elektriny, aké úkony zvládne pripraviť pred príchodom elektrikára aj laik a aké výhody prináša Smart home?

Čítať viac

Znižujú koberce výkon podlahového kúrenia?

Podlahové kúrenie je príjemným spoločníkom do sprchy aj do chladného rána. Ako sa rozhodnúť, keď chcete na podlahové kúrenie pokladať koberec?

Čítať viac

Od prípravy rozvodov vody až po kvapkajúci kohútik. Čo všetko vyrieši vodár?

Ceny inštalatérov sú individuálne. Inštalatér na dedine odvedie rovnako kvalitnú prácu za štvrtinovú cenu - v porovnaní s inštalatérom vo veľkomeste.

Čítať viac

Energeticky nezávislý dom - vlastná elektrina, teplo i voda

Minimalizujte výdavky domácnosti vlastným zdrojom energie. Nezávislé bývanie vám prinesie dlhodobé úspory a komfortnú sebestačnosť.

Čítať viac

Využite letné slnko naplno so solárnymi kolektormi

Solárne kolektory alebo fotovoltické panely? Ako je návratnosť investície a cena

Čítať viac

Rekuperácia do domu. Vy aj váš dom si ju zaslúžite.

Jedine rekuperácia zabezpečí čistý a zdravý vzduch. Ako funguje? Aké prínosy má pre alergikov?

Čítať viac

Dotácie na tepelné čerpadlá z projektu Zelená domácnostiam

Vedeli ste, že tepelné čerpadlo môžete mať lacnejšie až o 4370 Eur? V článku sa dozviete ako naň získať dotáciu pre váš dom alebo byt z projektu Zelená domácnostiam.

Čítať viac

Rozvody teplej a studenej vody: Súčasť domu, ktorú určite nechcete podceniť

Optimalizujte vodovodné rozvody: vyberte správny materiál, pripravte sa na odborníka a zabezpečte efektívny vodovod. Získajte spoľahlivý systém!

Čítať viac

Zbavte sa závislosti od plynu - zvoľte si do domácnosti tepelné čerpadlo

Ako sa zbaviť závislosti na zemnom plyne a stať sa energeticky sebestačným v oblasti vykurovania vašich príbytkov?

Čítať viac

Vykurovanie rodinného domu – vyberte si to najvhodnejšie

Medzi najznámejšie možnosti kúrenia v dome patria elektrina, plyn, uhlie, drevo a slnečné žiarenie. Niektoré spôsoby si vyžadujú vyššiu počiatočnú investíciu, no za odmenu prinášajú nižšie prevádzkové náklady.

Čítať viac

Energetická trieda A0 vám predraží stavbu, dlhodobo však ušetríte na energiách

Energetická trieda A0. Už takmer rok je táto norma pri novostavbách samozrejmosť. Aj napriek tomu však veľa ľudí nevie, o čo sa jedná a ako splniť podmienky energetického certifikátu A0. Poďme si preto povedať viac o tejto téme.

Čítať viac

Rekuperácia vám ušetrí náklady na kúrenie. Funguje na jednoduchom princípe

Rekuperácia. Jedinečná technológia, ktorá dokáže znížiť náklady na kúrenie až o 30%. Zároveň zabezpečuje prívod čerstvého vzduchu zbaveného prachu a ďalších alergénov. Dôležitejší je však fakt, že ide o pomerne cenovo dostupnú a vďaka svojim benefitom čoraz populárnejšiu technológiu, ktorú by ste nemali prehliadnuť.

Čítať viac

Zvažujete klimatizáciu do domu? Na toto by ste nemali zabudnúť.

Klimatizácia patrí k čoraz väčšej samozrejmosti rodinných domov. Niet sa čomu čudovať. Tropické teploty prevládajúce v lete rýchlo premenia vzduch v domácnosti na saunu. A práve v takej chvíli býva klíma do domu najlepším riešením.

Čítať viac

Design by Tricks︱Development by LoopLabs