Čítajte najnovšie blogové príspevky

Solárne panely a fotovoltika na chatu

Solárne kolektory a fotovoltické panely sú ideálnym riešením pre získavanie obnoviteľnej energie na Vašej chate. Od teplej vody až po elektrickú energiu - solár a fotovoltika poskytujú efektívne a udržateľné spôsoby využitia slnečnej energie.

Čítať viac

Solárny ohrev vody v bazéne

Predĺžte si kúpaciu sezónu o niekoľko týždňov až mesiacov v roku vďaka solárnemu ohrevu bazénovej vody. Užijete si príjemne teplú vodu v bazéne i skvelý pocit z ušetrených peňazí.

Čítať viac

5 rád, ktoré vám uľahčia výber rekuperácie

Blíži sa obdobie, keď sa vonku otepľuje. Aj v tomto období využijete rekuperáciu na dosiahnutie čerstvého a zdravého ovzdušia vo vašom dome. V dnešnom článku vám poradíme, na čo sa zamerať pri výbere rekuperačnej jednotky.

Čítať viac

Vykurovanie rodinného domu – vyberte si to najvhodnejšie

Premýšľate nad tým, aký spôsob vykurovania domu zvoliť? Možností je mnoho, ale nie každý spôsob vykurovania je vhodný pre všetky typy domov. Poradíme, čo všetko potrebujete pred výberom vykurovania zvážiť a podľa čoho vyberať.

Čítať viac

Ako funguje tepelné čerpadlo v spojení s radiátormi?

Tepelné čerpadlo je v spojení s radiátormi ekonomicky a energeticky efektívnou voľbou. Tepelné čerpadlo vzduch-voda výrazne znižuje spotrebu energie potrebnej na vykurovanie, čo vedie k nižším nákladom.

Čítať viac

Aká je cena fotovoltiky?

Cieľom pri inštalácii fotovoltiky je úspora financií a nezávislosť od dodávateľa elektrickej energie. Pri profesionálnej inštalácii fotovoltických panelov je návratnosť investície veľmi rýchla.

Čítať viac

Dotácie na tepelné čerpadlá z projektu Zelená domácnostiam

Ako získať dotáciu až 3400 € na tepelné čerpadlo? Podmienky a postup získania dotácie vysvetľujeme v článku.

Čítať viac

Význam bleskozvodu pre bezpečnosť rodinného domu

Bez bleskozvodu môže dôjsť k požiaru alebo iným nebezpečným situáciám, ktoré ohrozujú nielen majetok, ale aj ľudské životy. Ako funguje bleskozvod? Aký je jeho súvis s elektroinštaláciami?

Čítať viac

Znižujú koberce výkon podlahového kúrenia?

Podlahové kúrenie sa v dnešnej dobe teší veľkej obľube. Príjemný teplý pocit znásobí dotyk nôh s jemným kobercom. Je ale vhodné prikryť kobercom vykurovanú podlahu?

Čítať viac

Inštalácia odpadových potrubí v rodinnom dome

Odpadové potrubie v dome možno nie je atraktívnou témou. Kvalitná inštalácia odpadového potrubia je však nevyhnutná pre správne fungovanie domácnosti. Ak vás čaká montáž odpadového potrubia v novostavbe, v článku sa dozviete, na čo sa pripraviť.

Čítať viac

Aké výhody skrýva suché a mokré podlahové kúrenie?

V prípade, že chcete svoj dom vykurovať efektívne a pohodlne, podlahové kúrenie je skvelou voľbou. Aký je rozdiel medzi suchým a mokrým teplovodným podlahovým kúrením? Ktoré z nich je vhodné do vašej domácnosti?

Čítať viac

Prečo kombinovať tepelné čerpadlo a fotovoltické panely

Ohrev vody bez pripojenia k sieti a elektrina z vlastného zdroja. Znie to až príliš dobre? Čítajte ďalej!

Čítať viac

Energeticky nezávislý dom - vlastná elektrina, teplo i voda

Prostredníctvom vlastného zdroja energie bude mať vaša domácnosť minimálne výdavky. Navyše sa vám pri nezávislých domoch investícia do bývania časom vráti.

Čítať viac

Ktorá komodita je výhodnejšia - plyn alebo elektrina?

Medzi pravidelné výdavky každej domácnosti patrí plyn a elektrina. Ako vyriešiť narastajúce nedoplatky, ktoré sa šplhajú až do výšky niekoľkých stoviek eur ročne?

Čítať viac

Ako na rozvod elektriny v dome

Hovorí sa, že elektrické rozvody sú srdcom celej stavby. Čo teda patrí k rozvodom elektriny, aké úkony zvládne pripraviť pred príchodom elektrikára aj laik a aké výhody prináša Smart home?

Čítať viac

Od prípravy rozvodov vody až po kvapkajúci kohútik. Čo všetko vyrieši vodár?

Ceny inštalatérov sú individuálne. Inštalatér na dedine odvedie rovnako kvalitnú prácu za štvrtinovú cenu - v porovnaní s inštalatérom vo veľkomeste.

Čítať viac

Využite letné slnko naplno so solárnymi kolektormi

Solárne kolektory alebo fotovoltické panely? Ako je návratnosť investície a cena

Čítať viac

Zbavte sa závislosti od plynu - zvoľte si do domácnosti tepelné čerpadlo

Ako sa zbaviť závislosti na zemnom plyne a stať sa energeticky sebestačným v oblasti vykurovania vašich príbytkov?

Čítať viac

Rozvody teplej a studenej vody. Súčasť domu, ktorú určite nechcete podceniť.

Rozvody vody sú pri novostavbe a rovnako aj pri rekonštrukcii dôležitým článkom stavby, ktorý v domácnosti určite nechcete podceniť.

Čítať viac

Rekuperácia do domu. Vy aj váš dom si ju zaslúžite.

Jedine rekuperácia zabezpečí čistý a zdravý vzduch. Ako funguje? Aké prínosy má pre alergikov?

Čítať viac

Zvažujete klimatizáciu do domu? Na toto by ste nemali zabudnúť.

Klimatizácia patrí k čoraz väčšej samozrejmosti rodinných domov. Niet sa čomu čudovať. Tropické teploty prevládajúce v lete rýchlo premenia vzduch v domácnosti na saunu. A práve v takej chvíli býva klíma do domu najlepším riešením.

Čítať viac

Energetická trieda A0 vám predraží stavbu, dlhodobo však ušetríte na energiách

Energetická trieda A0. Už takmer rok je táto norma pri novostavbách samozrejmosť. Aj napriek tomu však veľa ľudí nevie, o čo sa jedná a ako splniť podmienky energetického certifikátu A0. Poďme si preto povedať viac o tejto téme.

Čítať viac

Rekuperácia vám ušetrí náklady na kúrenie. Funguje na jednoduchom princípe

Rekuperácia. Jedinečná technológia, ktorá dokáže znížiť náklady na kúrenie až o 30%. Zároveň zabezpečuje prívod čerstvého vzduchu zbaveného prachu a ďalších alergénov. Dôležitejší je však fakt, že ide o pomerne cenovo dostupnú a vďaka svojim benefitom čoraz populárnejšiu technológiu, ktorú by ste nemali prehliadnuť.

Čítať viac

Design by Tricks︱Development by LoopLabs